| Upload Date | January 09 2026 11:47 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | Samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.19 GB |
| Single-Core Score | 1943 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1814
260.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1806
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2459
50.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2224
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1872
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2361
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1817
145.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1865
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1964
58.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1721
7.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2236
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1608
123.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1942
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1939
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1510
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1952
61.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4823 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3795
545.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5897
35.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6746
138.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6334
146.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5250
71.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6246
30.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2029
162.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6053
187.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3933
117.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3633
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6704
208.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3478
267.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4595
134.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4466
44.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5423
5.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5813
184.0 Kpixels/sec |