| User | radeonxt6900 |
| Upload Date | January 09 2026 11:37 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 20 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 20 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 187.97 GB |
| Single-Core Score | 3266 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3096
444.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3124
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3252
66.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3151
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3106
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3282
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3741
299.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3109
96.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3135
93.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3602
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3559
110.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3161
243.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3394
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3301
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2934
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3635
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21976 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11905
1.67 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26489
159.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21943
449.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25136
579.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29594
401.6 images/sec |
|
|
Clang
|
45734
225.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4875
390.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41089
1.24 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14096
421.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21603
89.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25851
804.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26319
2.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20494
601.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15782
156.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46714
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26010
823.6 Kpixels/sec |