| Upload Date | January 09 2026 11:00 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Anbernic RG557 |
| Model ID | Anbernic RG557 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.55 GB |
| Single-Core Score | 1476 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1532
220.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1399
8.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1877
38.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1783
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1526
20.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1738
8.56 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1433
114.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1541
47.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1438
43.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1138
4.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1679
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
936
72.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1572
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1213
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1267
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1500
47.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4630 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3588
515.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5142
31.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6888
141.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6841
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5602
76.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5791
28.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1632
130.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6504
201.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3359
100.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3452
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6448
200.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2852
219.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5048
148.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4423
43.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5499
5.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5619
177.9 Kpixels/sec |