| Upload Date | January 09 2026 10:47 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 12in 1st Ed with Snapdragon |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 12in 1st Ed with Snapdragon |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon X Plus (8-core) @ 3.30 GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.24 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2119
304.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2053
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2765
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2470
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2406
32.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2829
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2258
180.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2290
70.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2496
74.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2328
9.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2427
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2735
210.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2936
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2806
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2016
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2390
75.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7091
1018.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10316
62.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13710
280.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13197
304.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14737
200.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17343
85.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2815
225.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15655
485.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9560
286.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12231
50.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13092
407.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12184
936.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14768
433.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10816
107.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15144
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13231
418.9 Kpixels/sec |