| User | prgjunior |
| Upload Date | January 09 2026 10:29 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2513
360.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2556
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2689
55.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2590
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2372
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3367
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2499
200.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2462
76.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2305
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2355
9.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3145
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3209
246.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3046
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3227
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2070
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2704
85.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10184 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8001
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11023
66.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10795
221.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11741
270.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11602
157.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16273
80.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3290
263.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12623
391.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8325
249.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10025
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13074
406.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10875
836.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12135
356.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9922
98.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11507
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11494
363.9 Kpixels/sec |