| Upload Date | January 09 2026 09:42 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | TianBei TA95X3D |
| Motherboard | TianBei TA95X3D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9955HX3D 16-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5642 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5980 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3396 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3323
477.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2863
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3477
71.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3256
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3215
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3238
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3457
276.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3080
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3500
104.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4424
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3887
121.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3789
291.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3795
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3717
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2816
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3403
107.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21957 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12326
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25247
152.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19267
394.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26427
609.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31432
426.6 images/sec |
|
|
Clang
|
46905
231.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4351
348.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42264
1.28 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13782
412.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18790
77.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27847
866.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28080
2.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22729
667.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14965
148.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
55749
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24098
763.0 Kpixels/sec |