| Upload Date | January 09 2026 08:12 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | Honor Magic6 Pro |
| Model ID | HONOR BVL-AN16 |
| Motherboard | BVL |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8650 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 8 Threads |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 10 part 2049 revision 4 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.94 GB |
| Single-Core Score | 1865 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1625
233.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1639
9.88 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2314
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2116
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1829
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2296
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1795
143.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1872
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1907
57.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1679
6.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2163
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1579
121.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1903
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1817
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1479
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1861
58.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4751 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3486
500.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5533
33.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6600
135.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6865
158.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5258
71.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6432
31.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1887
151.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6223
192.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3658
109.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3683
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6482
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3460
266.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4770
140.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4451
44.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5305
5.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5623
178.0 Kpixels/sec |