| Upload Date | December 24 2025 12:36 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro |
| Model ID | iPhone17,1 |
| Motherboard | D93AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2984
428.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3053
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3401
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3132
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3255
44.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3998
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3037
243.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2882
89.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5341
159.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3423
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3469
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3893
299.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3670
107.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4211
41.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2784
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3121
98.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7036
1010.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9944
59.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9506
194.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8539
196.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9804
133.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11526
56.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3558
284.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9293
288.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10060
301.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9136
37.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10940
340.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8719
670.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9571
280.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9260
91.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9217
8.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8976
284.2 Kpixels/sec |