| Upload Date | December 24 2025 12:36 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | MAXSUN MS-Terminator B550M |
| Motherboard | MAXSUN MS-Terminator B550M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4638 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2332
334.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1990
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2135
43.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2090
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1971
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2152
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2142
171.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2210
68.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1152
34.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2956
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2916
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2343
180.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2479
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2526
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1978
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2379
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9134 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5649
811.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11902
71.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7755
158.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12028
277.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11334
153.8 images/sec |
|
|
Clang
|
17288
85.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2764
221.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18444
571.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4055
121.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6687
27.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10855
337.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12960
996.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9467
277.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6148
61.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21076
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10252
324.6 Kpixels/sec |