| Upload Date | December 24 2025 12:36 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2749 |
| Model ID | OnePlus CPH2749 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3578 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2833
406.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2799
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3822
78.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4359
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3492
47.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4215
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2875
230.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3098
96.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5613
168.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3234
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3728
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3741
287.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3912
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3953
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3007
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3517
111.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10641 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7018
1007.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11224
67.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11615
237.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11778
271.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13162
178.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16201
79.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3429
274.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13262
411.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11181
334.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10451
43.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14751
459.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10870
835.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11362
333.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9023
89.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14062
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11471
363.2 Kpixels/sec |