| Upload Date | December 24 2025 12:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650-E WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5049 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2876
413.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2871
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2928
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2515
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2563
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2758
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2584
206.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2507
77.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2567
76.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3251
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3325
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3113
239.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2944
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3186
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2353
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3021
95.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10266
1.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19034
114.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15027
307.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17579
405.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19975
271.1 images/sec |
|
|
Clang
|
22518
110.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3367
269.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20629
639.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11502
344.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15873
65.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20220
629.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16578
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15143
444.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11034
109.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24390
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15435
488.7 Kpixels/sec |