| Upload Date | December 24 2025 12:35 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3799 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3382
485.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3437
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3897
79.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3505
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3482
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4467
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3434
275.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3172
98.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5777
172.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3712
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3805
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4619
355.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3981
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4475
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3117
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3433
108.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9734 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8499
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11142
67.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11118
227.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9276
213.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10547
143.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13135
64.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4159
333.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10097
312.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11135
333.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9809
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11347
353.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10358
796.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10510
308.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9606
95.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10056
9.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9647
305.5 Kpixels/sec |