| Upload Date | December 24 2025 12:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.6 (Build 24G84) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,1 |
| Motherboard | Mac16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3739 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3258
467.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3298
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3715
76.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3484
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3534
48.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4293
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3415
273.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3166
98.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5431
162.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3868
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4066
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4379
336.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4349
127.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4175
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2942
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3410
108.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9963
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15134
91.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12414
254.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16438
379.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18215
247.2 images/sec |
|
|
Clang
|
22499
110.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4458
357.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18477
572.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12836
384.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16667
69.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19620
610.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14705
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18015
528.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14228
141.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18750
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16603
525.7 Kpixels/sec |