| Upload Date | December 24 2025 12:24 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83F5 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2567
368.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2416
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3076
63.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2795
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3037
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2862
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3401
272.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2992
92.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2919
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3488
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3097
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2770
213.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2906
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2701
26.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2524
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3055
96.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19468 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9390
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22319
134.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18157
371.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21270
490.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26843
364.3 images/sec |
|
|
Clang
|
42956
211.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3985
319.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36353
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11770
352.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20396
84.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26017
809.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24561
1.89 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19276
565.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14002
138.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47380
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24217
766.8 Kpixels/sec |