| Upload Date | December 24 2025 12:20 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2156 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2042
293.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2250
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2152
44.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2150
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1882
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2726
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1935
155.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1913
59.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1821
54.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1800
7.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2638
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2626
201.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2309
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2920
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1838
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2213
70.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5091 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4187
601.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6317
38.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5483
112.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5666
130.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5459
74.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6963
34.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2343
187.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5747
178.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4084
122.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4590
19.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6999
217.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5401
415.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5494
161.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5027
49.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5388
5.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5221
165.3 Kpixels/sec |