| Upload Date | December 24 2025 12:09 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3432
492.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3450
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3942
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3611
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3565
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4489
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3690
295.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3424
106.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6104
182.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4005
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4036
125.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5126
394.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4381
128.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4810
47.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3363
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3808
120.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10444 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8992
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11997
72.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11694
239.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10230
235.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11165
151.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14140
69.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4473
358.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10624
329.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11894
355.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10188
42.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12157
378.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11330
871.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11351
333.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10938
108.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11020
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10138
321.0 Kpixels/sec |