| Upload Date | December 24 2025 12:05 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D75 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B650 TOMAHAWK WIFI (MS-7D75) |
| Power Plan | Teljestmnycentrikus |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5036 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2838 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2911
418.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2885
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2944
60.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2481
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2635
35.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2760
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2749
220.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2587
80.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2650
79.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3345
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3354
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3070
236.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2997
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3206
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2370
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3153
99.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10232
1.43 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18886
113.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14846
303.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18302
422.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20588
279.4 images/sec |
|
|
Clang
|
24463
120.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3581
286.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21895
678.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11818
353.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16408
67.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20744
645.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17293
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15951
468.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10821
107.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26913
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15189
480.9 Kpixels/sec |