| Upload Date | December 24 2025 12:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | L16 Max L16 Max |
| Model ID | L16 Max L16 Max |
| Motherboard | L16 Max |
| Governor | interactive |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6755V/CM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 2 |
| Base Frequency | 1.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.00 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 1.51 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.74 GB |
| Single-Core Score | 144 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
193
27.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
290
1.75 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
211
4.33 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
231
5.32 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
116
1.57 images/sec |
|
|
Clang
|
215
1.06 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
160
12.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
212
6.58 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
46
1.39 images/sec |
|
|
Background Blur
|
53
0.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
211
6.57 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
66
5.09 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
117
3.43 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
119
1.18 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
173
167.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
98
3.11 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 542 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
501
72.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1167
7.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
967
19.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1099
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
520
7.06 images/sec |
|
|
Clang
|
861
4.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
200
16.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1021
31.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
162
4.84 images/sec |
|
|
Background Blur
|
150
0.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
868
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
366
28.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
559
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
401
3.98 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
861
833.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
460
14.6 Kpixels/sec |