| Upload Date | December 23 2025 11:54 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3068 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2510
360.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2494
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3317
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3517
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3025
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3943
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2593
207.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2927
90.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3353
100.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2609
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3067
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3239
249.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3610
105.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3634
36.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2796
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3032
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9559 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6856
984.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10287
62.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11195
229.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11028
254.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11697
158.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15664
77.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3015
241.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12533
388.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8043
240.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8164
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11765
366.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9837
756.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10442
306.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8211
81.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12826
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11122
352.1 Kpixels/sec |