| Upload Date | December 23 2025 11:54 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B850M AORUS ELITE WIFI6E ICE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B850M AORUS ELITE WIFI6E ICE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4741 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2681
385.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2545
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2635
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2320
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2457
33.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2577
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2530
202.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2419
75.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2433
72.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3063
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3116
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2890
222.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2787
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2771
27.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2197
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2807
88.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11908 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8619
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15090
90.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11586
237.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12077
278.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15194
206.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17579
86.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3316
265.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15723
487.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9958
298.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13230
54.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16557
515.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13759
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12432
364.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9362
92.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18667
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13182
417.4 Kpixels/sec |