| Upload Date | December 23 2025 11:54 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E80 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B850 GAMING PLUS WIFI6E (MS-7E80) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5134 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2642 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2606
374.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2307
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2626
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2456
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2771
37.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2586
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2691
215.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2522
78.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2707
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3337
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3224
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2102
161.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2928
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3086
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2351
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2511
79.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11322 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6995
1004.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12484
75.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10609
217.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12478
287.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15984
216.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17249
85.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3515
281.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16910
524.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8253
247.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13658
56.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15401
479.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10931
840.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11923
349.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8887
88.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19520
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13215
418.4 Kpixels/sec |