| Upload Date | December 23 2025 11:53 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Debian GNU/Linux 13 (trixie) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760I AORUS PRO |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760I AORUS PRO |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.12 GB |
| Single-Core Score | 3004 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3009
432.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3160
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2742
56.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2842
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2709
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3023
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2984
239.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2900
89.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2921
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3481
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3312
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2911
223.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2920
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3592
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2914
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3141
99.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14280 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9377
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16833
101.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15528
317.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16516
380.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17638
239.4 images/sec |
|
|
Clang
|
21178
104.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3812
305.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20854
646.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9743
291.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15498
64.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18933
589.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16677
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13522
396.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12570
124.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24616
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17383
550.4 Kpixels/sec |