| Upload Date | December 23 2025 11:52 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25053RT47C |
| Model ID | Xiaomi 25053RT47C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2013 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1751
251.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1630
9.82 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2376
48.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2305
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1893
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2437
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2006
160.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1944
60.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2226
66.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1964
8.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2249
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1864
143.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2121
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1946
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1476
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2168
68.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7236 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5403
775.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7706
46.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10218
209.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10089
232.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8702
118.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8435
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2431
194.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9792
303.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5315
159.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6526
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9211
286.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6218
478.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7864
230.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6862
68.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8515
8.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9479
300.1 Kpixels/sec |