| Upload Date | December 23 2025 11:51 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1992
286.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2091
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2722
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2633
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2110
28.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2898
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2171
173.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2182
67.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2358
70.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2136
8.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2559
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2111
162.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2318
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2125
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1708
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2361
74.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7107 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4710
676.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7487
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9438
193.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10251
236.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8658
117.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10118
49.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2400
192.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9265
287.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5971
178.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6785
28.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9237
287.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5787
445.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7326
215.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6437
63.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7587
7.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8812
279.0 Kpixels/sec |