| Upload Date | December 23 2025 11:50 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3362
482.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3421
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3853
78.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3536
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3555
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4391
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3543
283.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3261
101.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5820
174.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3714
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3892
121.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4778
367.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4101
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4572
45.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3242
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3516
111.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8703
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11791
71.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11251
230.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9791
225.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10819
146.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13389
65.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4197
336.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10345
320.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10850
324.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9316
38.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11688
363.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10767
827.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11135
326.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11005
109.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10665
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9716
307.6 Kpixels/sec |