| Upload Date | December 23 2025 11:50 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR PPG-AN00 |
| Model ID | HONOR PPG-AN00 |
| Motherboard | PPG |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.91 GB |
| Single-Core Score | 3102 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2639
379.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2453
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3319
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3267
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3122
42.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3950
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3010
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3422
102.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2790
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3156
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3349
257.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3702
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3543
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2859
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3031
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9530 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6365
914.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10144
61.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11312
231.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11860
273.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11834
160.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15344
75.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2872
230.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12350
382.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8199
245.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8204
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11842
368.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9669
743.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10404
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8796
87.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13011
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10554
334.2 Kpixels/sec |