| Upload Date | December 23 2025 11:49 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3412
490.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3412
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3919
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3592
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3538
48.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4465
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3537
283.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3194
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5845
174.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3631
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3858
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4681
359.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4040
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4581
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3232
3.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3495
110.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8913
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11542
69.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11530
236.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9686
223.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10668
144.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13595
67.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4214
337.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10265
318.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11088
331.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9810
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11751
365.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10856
834.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11173
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11067
109.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10489
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9764
309.2 Kpixels/sec |