| Upload Date | December 23 2025 11:49 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2051
294.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2127
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2604
53.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2516
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2030
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2777
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2067
165.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2080
64.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2243
67.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2029
8.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2460
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2053
157.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2205
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2060
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1648
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2272
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4808
690.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7668
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9042
185.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9181
211.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8249
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9620
47.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2365
189.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8911
276.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5695
170.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6420
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9038
281.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6008
461.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7280
213.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6142
60.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8190
7.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8627
273.2 Kpixels/sec |