| Upload Date | December 23 2025 11:48 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 12in 1st Ed with Snapdragon |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 12in 1st Ed with Snapdragon |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon X Plus (8-core) @ 3.30 GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.24 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2020
290.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1811
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2180
44.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1082
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
953
12.9 images/sec |
|
|
Clang
|
902
4.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1023
81.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1007
31.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1513
45.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
942
3.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1008
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1219
93.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1199
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1736
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
811
784.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1150
36.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3206
460.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3102
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4367
89.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4522
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3585
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3612
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1054
84.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3366
104.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3455
103.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3156
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3321
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3648
280.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4049
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3390
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3016
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3762
119.1 Kpixels/sec |