| Upload Date | December 23 2025 11:46 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20QA002TUK |
| Motherboard | LENOVO 20QA002TUK |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1160G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.11 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4390 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Single-Core Score | 1362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1261
181.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1387
8.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1822
37.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1507
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
800
10.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1354
6.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1285
102.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1148
35.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1699
50.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1608
6.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1759
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1179
90.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1355
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1626
16.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1063
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1503
47.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3784 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2434
349.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3769
22.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4447
91.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3317
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3549
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3048
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1917
153.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4359
135.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3671
109.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4687
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6402
199.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3520
270.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4874
143.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5238
52.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4729
4.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5418
171.6 Kpixels/sec |