| Upload Date | December 23 2025 11:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.24 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3820 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3313
475.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3423
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3910
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3600
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3505
47.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4436
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3480
278.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3195
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5833
174.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3749
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3906
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4617
355.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4016
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4486
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3136
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3462
109.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9872 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8642
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11279
68.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11372
232.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9545
220.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10646
144.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13280
65.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4172
334.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10045
311.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10760
322.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9756
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11544
359.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10523
809.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10792
316.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10750
106.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10289
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9647
305.4 Kpixels/sec |