| Upload Date | December 23 2025 11:43 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3870 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3411
489.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3477
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3916
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3601
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3554
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4491
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3554
284.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3265
101.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5923
177.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3748
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3891
121.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4747
365.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4047
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4460
44.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3234
3.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3512
111.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10013 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8830
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11831
71.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11349
232.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9340
215.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10370
140.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13577
66.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4211
337.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10240
317.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11082
331.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9859
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11609
361.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10759
827.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11034
323.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10888
108.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10451
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10156
321.6 Kpixels/sec |