| Upload Date | December 23 2025 11:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus Ace 5 Pro |
| Model ID | OnePlus PKR110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2976 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2454
352.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2356
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3282
67.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3156
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2994
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3925
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2504
200.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2891
89.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3264
97.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2647
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3043
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3153
242.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3496
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3353
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2759
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2891
91.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9292 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5970
857.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9723
58.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10823
221.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10858
250.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11113
150.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15168
74.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2800
224.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12386
383.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7881
235.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8669
35.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12359
384.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9642
741.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10233
300.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8105
80.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13387
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10696
338.7 Kpixels/sec |