| Upload Date | December 23 2025 11:34 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.14 GB |
| Single-Core Score | 1569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1487
213.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1489
8.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1999
40.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1893
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1554
21.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1932
9.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1525
122.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1595
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1530
45.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1335
5.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1818
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1241
95.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1570
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1224
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1227
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1643
52.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5936 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4896
703.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6687
40.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7468
152.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7182
165.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7668
104.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8238
40.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1629
130.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8993
278.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4511
135.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5778
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9131
284.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4756
365.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6902
202.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3191
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7590
7.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8508
269.4 Kpixels/sec |