| Upload Date | December 23 2025 11:27 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Sirona Dental Systems GmbH PC Primescan AC |
| Motherboard | FUJITSU D3642-B1 |
| Power Plan | CEREC AC |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4591 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1607 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1499
215.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1774
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1824
37.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1734
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1317
17.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1694
8.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1578
126.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1714
53.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
718
21.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2215
9.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2278
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1531
117.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1640
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2192
21.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1374
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1911
60.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6880 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3546
509.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8552
51.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7932
162.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9060
208.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7206
97.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10858
53.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1987
159.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11428
354.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2910
87.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9009
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10849
337.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7378
567.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7937
232.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6546
65.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10989
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8947
283.3 Kpixels/sec |