| Upload Date | December 23 2025 11:20 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B760M-A WIFI D4 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2417 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2245
322.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2295
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2439
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2394
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2282
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2294
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2350
188.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2278
70.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2324
69.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3024
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2811
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2244
172.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2351
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3071
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2231
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2635
83.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5427
779.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11792
71.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11342
232.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12783
294.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12744
173.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14471
71.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3028
242.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14656
454.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6439
192.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12030
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13695
426.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11216
862.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9609
282.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9445
93.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16800
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12546
397.3 Kpixels/sec |