| Upload Date | December 23 2025 11:16 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus Ace 5 Pro |
| Model ID | OnePlus PKR110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2978 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2373
340.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2384
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3275
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3126
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2996
40.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3927
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2538
203.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2867
88.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3266
97.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2648
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3041
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3151
242.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3557
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3516
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2751
2.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2871
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6137
881.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9559
57.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10920
223.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11179
257.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11286
153.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15293
75.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2940
235.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12362
383.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7845
234.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8650
35.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12171
378.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9490
729.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10342
303.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7996
79.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13195
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10551
334.1 Kpixels/sec |