| Upload Date | December 23 2025 10:54 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.80 GB |
| Single-Core Score | 2376 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2405
345.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2343
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2304
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2361
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2030
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3025
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2287
183.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2306
71.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1961
58.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2096
8.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2834
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3021
232.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2571
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2709
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1996
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2330
73.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4861
698.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7171
43.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5832
119.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6427
148.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5338
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8553
42.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2582
206.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6867
212.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4129
123.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5512
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8012
249.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6452
496.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6342
186.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5013
49.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6591
6.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5930
187.8 Kpixels/sec |