| Upload Date | December 23 2025 10:51 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1967 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1711
245.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1724
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2049
41.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2209
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1761
23.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2555
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1995
159.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2077
64.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2213
66.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1931
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2364
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1590
122.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1972
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1739
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1626
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2036
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5903 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3631
521.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6245
37.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7648
156.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6750
155.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7371
100.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6173
30.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2130
170.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9037
280.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4822
144.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4343
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8093
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4522
347.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7194
211.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6484
64.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8212
7.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9278
293.8 Kpixels/sec |