| Upload Date | December 23 2025 10:48 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,3 |
| Motherboard | J717AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3769 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3318
476.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3437
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3609
73.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3478
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3474
47.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4260
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3369
269.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3233
100.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5631
168.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3745
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3920
122.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4493
345.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4315
126.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4547
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3011
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3524
111.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13449 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10290
1.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14221
85.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14576
298.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14331
330.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16158
219.3 images/sec |
|
|
Clang
|
19643
96.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4376
350.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16203
502.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14366
429.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12466
51.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17283
537.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12899
991.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16182
474.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13701
135.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15832
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14036
444.4 Kpixels/sec |