| Upload Date | December 23 2025 10:43 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock A320M-DVS R3.0 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2064 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2245
322.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1643
9.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2207
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2083
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1766
24.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2145
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1941
155.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2089
64.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1082
32.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2987
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2749
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2295
176.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2336
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2688
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1959
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2454
77.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7958 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5488
788.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9685
58.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7729
158.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9638
222.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9439
128.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11627
57.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2718
217.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12071
374.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3653
109.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9709
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11046
343.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10063
773.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8098
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6319
62.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14047
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9565
302.8 Kpixels/sec |