| Upload Date | December 23 2025 12:00 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Shanghai Hongnian Industrial Co.,Ltd. X7 |
| Motherboard | Shanghai Hongnian Industrial Co.,Ltd. X7-255 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 255 w/ Radeon 780M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4940 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2563 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2608
374.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2214
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2454
50.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2286
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2588
35.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2649
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2485
77.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2608
78.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3203
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3198
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2303
177.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2729
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2892
28.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2269
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2410
76.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5784
830.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11851
71.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9023
184.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13576
313.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13383
181.6 images/sec |
|
|
Clang
|
20842
102.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3296
264.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20876
646.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5662
169.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14094
58.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13639
424.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12602
968.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10981
322.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7469
74.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24887
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12033
381.0 Kpixels/sec |