| Upload Date | December 22 2025 11:59 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D31 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z690 EDGE WIFI DDR4 (MS-7D31) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2142
307.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2178
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2349
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2394
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2427
32.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2357
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2499
200.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2442
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2389
71.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3104
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2879
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1875
144.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2317
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2781
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2306
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2630
83.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4387
629.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9832
59.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9366
191.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12236
282.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11949
162.2 images/sec |
|
|
Clang
|
20876
102.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3042
243.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21762
674.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5198
155.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12396
51.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10532
327.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11460
881.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9688
284.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6285
62.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24822
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10286
325.7 Kpixels/sec |