| Upload Date | December 22 2025 11:59 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 GAMING X AX V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 GAMING X AX V2 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4983 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5988 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2853 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2893
415.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2895
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2856
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2527
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2703
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2766
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2720
217.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2583
80.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2731
81.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3415
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3360
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3117
239.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3068
90.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3240
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2373
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3093
97.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9441
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15558
93.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11861
242.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14891
343.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17088
231.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20155
99.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3610
289.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18497
573.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11742
351.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18576
76.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16078
500.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16271
1.25 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14402
422.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8140
80.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18939
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13721
434.4 Kpixels/sec |