| Upload Date | December 22 2025 11:58 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OPPO OPD2202 |
| Model ID | OPPO OPD2202 |
| Motherboard | k6983v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.05 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 1089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
896
128.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
777
4.68 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1250
25.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1261
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1181
16.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1227
6.04 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1095
87.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1329
41.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1173
35.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1146
4.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1311
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
490
37.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1235
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1135
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1017
984.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1251
39.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3393 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2697
387.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4417
26.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4948
101.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5249
121.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3811
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4922
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1160
92.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4647
144.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2615
78.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2882
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4314
134.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1583
121.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3238
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3205
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3870
3.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4130
130.8 Kpixels/sec |