| Upload Date | December 22 2025 11:56 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac mini (2023) |
| Model ID | Mac14,12 |
| Motherboard | Mac14,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.15 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2358 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2207
317.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2208
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2423
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2300
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2107
28.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2926
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2224
178.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2187
67.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2084
62.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2144
8.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2820
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2841
218.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2726
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2856
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1865
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2445
77.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9113 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7237
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
8446
50.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10159
208.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10123
233.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10575
143.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13391
66.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2962
237.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11968
370.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8023
240.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8089
33.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12911
401.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8846
680.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11775
345.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9702
96.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9999
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10762
340.7 Kpixels/sec |