| Upload Date | December 22 2025 11:56 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D5087f) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3695 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3095
444.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3137
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3638
74.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3431
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3459
46.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4175
20.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3392
271.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3211
99.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5752
172.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3772
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4017
125.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4359
335.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4324
126.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4075
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2936
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3458
109.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10552
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14677
88.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16692
341.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16605
382.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18639
253.0 images/sec |
|
|
Clang
|
23850
117.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4595
368.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18834
583.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14992
448.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16158
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20137
626.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14695
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18443
541.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14391
142.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18500
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16687
528.4 Kpixels/sec |