| Upload Date | December 22 2025 11:56 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Mximo rendimiento |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600GT |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4635 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2200
315.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1858
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2060
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2081
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1937
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2058
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2111
169.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2176
67.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1134
33.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2784
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2875
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2050
157.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2467
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2543
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1952
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2286
72.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8434 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5302
761.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10124
61.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7106
145.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10079
232.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10304
139.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12871
63.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2703
216.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14977
464.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3747
112.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10614
43.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11480
357.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10359
796.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9664
283.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6428
63.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17109
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9968
315.6 Kpixels/sec |