| Upload Date | December 22 2025 11:56 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2791 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 3259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3048
437.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3186
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3569
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3040
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3036
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3590
17.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2744
219.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2894
89.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4743
141.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3533
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3416
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3129
240.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3605
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3655
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2199
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3359
106.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9392 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7059
1013.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11940
71.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13060
267.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11119
256.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9917
134.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15332
75.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3027
242.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11611
359.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7377
220.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9081
37.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11829
368.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8922
686.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10177
298.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7310
72.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9204
8.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12463
394.6 Kpixels/sec |