| Upload Date | December 22 2025 11:55 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.7.8 (Build 22H730) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-14700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 2785 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2464
353.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2909
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2603
53.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2786
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2651
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2862
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2908
90.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2673
80.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3581
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3179
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2892
222.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2878
84.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2829
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2754
2.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3288
104.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14528 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5308
762.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
21929
132.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13997
286.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17438
402.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19041
258.4 images/sec |
|
|
Clang
|
37901
186.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2676
214.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32524
1007.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7555
226.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15437
63.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16586
516.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19525
1.50 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14511
425.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7312
72.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42210
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18291
579.2 Kpixels/sec |